Inspirace pro nezaměstnané

 

Inspirace pro nezaměstnané: podnikání
94 nezaměstnaných využilo loni na Semilsku možnosti začít s vlastním podnikáním za přispění státu. 

Zájemcům o podnikání může úřad práce do začátků přispět až 100.000 korunami. "V průměru ale podpora dosahuje 50.000," řekl ředitel Úřadu práce v Semilech Jan Rychlík. Podpora podle něj není jedinou pomocí, zájemcům o podnikání mohou nejprve absolvovat rekvalifikační kurz zaměřený právě na samostatnou činnost: naučí se práci na počítači a dostanou základní informace z oblasti účetnictví a daní. Poté musí uchazeč alespoň dva roky podnikat, pokud skončí předčasně, musí poměrnou část peněz úřadu vrátit. 

Největší zájem je podle Rychlíka o podnikání v oblasti služeb spojených s cestovním ruchem, jako je ubytování či stravování. Úřad ale podporuje i další služby, třeba masáže, kadeřnictví, práce v lese. "Měli jsme tu i nezaměstnanou, která si otevřela salon pro psy, hodně podporujeme i tradiční řemesla, jako truhláře nebo klempíře," dodal ředitel úřadu. 

Samostatné podnikání pomáhá v horském a podhorském regionu snižovat nezaměstnanost. Na rozdíl od dalších tří okresů Libereckého kraje je tam jinak nabídka pracovních příležitostí malá. V regionu je méně průmyslových podniků a soustředí se zejména do jižní části - na Turnovsko. Na konci loňského roku bylo na Semilsku bez práce 2652 lidí, míra nezaměstnanosti činila 6,9 procenta a v rámci kraje byla po Jablonecku nejnižší. K dispozici bylo na konci prosince 490 volných míst, na jedno připadalo 5,4 uchazeče, což je v kraji nejvíce.

 

článek ctk.ihned.cz 

Tato stránka je optimalizovaná pro veškeré moderní fulltextové vyhledávače v ČR i zahraničí a je zaregistrovaná ve stovkách internetových katalozích!

Tato stránka je velmi kvalitně optimalizována pro veškeré moderní fulltextové vyhledávače - servery , které se nacházejí v ČR a zahraničí. Jde např. o vyhledávače Google.com, Google.cz, Seznam.cz, Centrum.cz, Atlas.cz, Jyxo.cz, Yahoo.com a mnoho dalších.  

Vyhledávání

Anketa

Jak dlouho podnikáte?

1-2 roky (135)
14%

2-5 let (752)
76%

5 let a déle (107)
11%

Celkový počet hlasů: 994

TOPlist