postup při zakládání živnosti

 

Zjištění potřebných informací

Jako první by jste si určitě měli zjistit, zda budete pro Vaše podnikání potřebovat živnostenské oprávnění, nebo nikoli. Jako živnostník samozřejmě živnosteský list potřebovat budete, ale např. Daňoví poradce nepotřebuje živnostenský list ale tzv. jiné oprávnění.Herec, hudebník,tanečník či spisovatel zase k provozování své činnosti nepotřebuje nic.

 

 Živnostenský úřad a registrace


V každém případě zajděte na živnostenský úřad, kde je potřeba vyplnit Jednotný registrační formulář. Tím provedete najednou všechna potřebná ohlášení a registrace - na pojišťovny, finanční i živnostenský úřad. Dnes již nemusíte čekat při vyřizování živnosti i na výpisu z rejstříku trestů, už to za Vás udělá úřad.

 

Pojištění

Jestliže budete mít podnikání jako hlavní činnost, musíte platit měsíčně zálohy na :

 
zdravotní pojištění
sociální pojištění

 

Daně
 

Po skončení roku musíte na finanční úřad podat daňové přiznání a zaplatit daň z příjmu.
Jestliže jste plátci DPH, musíte navíc plnit všechny povinnosti plátce DPH a podávat daňové přiznání k DPH po každém čtvrtletí.
Pokud uplatňujete výdaje na auto, musíte platit čtvrtletně zálohy na silniční daň a po konci roku podat daňové přiznání
 

Tato stránka je optimalizovaná pro veškeré moderní fulltextové vyhledávače v ČR i zahraničí a je zaregistrovaná ve stovkách internetových katalozích!

Tato stránka je velmi kvalitně optimalizována pro veškeré moderní fulltextové vyhledávače - servery , které se nacházejí v ČR a zahraničí. Jde např. o vyhledávače Google.com, Google.cz, Seznam.cz, Centrum.cz, Atlas.cz, Jyxo.cz, Yahoo.com a mnoho dalších. 

Vyhledávání

Anketa

Jak dlouho podnikáte?

1-2 roky (135)
14%

2-5 let (752)
76%

5 let a déle (107)
11%

Celkový počet hlasů: 994

TOPlist